Vadlīnijas žurnāla "Strāva" autoriem

Vadlīnijas žurnāla "Strāva" autoriem

Literatūras žurnāls "Strāva" visa gada garumā pieņem izskatīšanai latviešu valodā rakstītus oriģināldarbus (arī tulkojumus), kas iepriekš nav publicēti. Darbi jāsūta uz e-pasta adresi lidzstrava@gmail.com, tēmā lūdzam norādīt iesūtītā darba žanru un autora vārdu. Pēc saņemšanas žurnāla redakcija lemj par darbu publicēšanu.

Mūsu numuri ir tematiski un iznāk četras reizes gadā – ja nolemjam iesūtīto darbu publicēt, publikācija var nenotikt uzreiz. Mēs tiecamies atbildēt uz visiem ienākošajiem e-pastiem pēc iespējas ātrāk, taču reizēm atbildi var nākties gaidīt nenoteiktu laiku.

Žurnāls “Strāva” ir atvērts gan eksperimentiem literatūrā, gan tradicionālas formas darbiem, taču abos gadījumos iesūtītajiem tekstiem jābūt pārdomātiem, labi strukturētiem un rakstītiem labā latviešu valodā, atkāpēm no literārās valodas un pareizrakstības normām jābūt stilistiski pamatotām. Mēs izskatām darbus gan no karjeras ziņā jauniem, gan pazīstamiem autoriem. Orientēti uz demokrātijas vērtībām, esam atvērti visdažādākajām balsīm un idejām, taču priekšroka tiek dota darbiem, kurus raksturo laikmetīgums, mērķtiecīga forma un pievēršanās sociāli nozīmīgām tēmām.

Žurnāla redakcija nesniedz konsultācijas saistībā ar iesūtītā darba kvalitāti. “Strāvai” ir tiesības atteikt publikāciju bez paskaidrojumiem.

Ir pieļaujams, ka oriģināldarbi tiek nosūtīti izskatīšanai vairākiem žurnāliem vienlaikus, taču gadījumā, ja iesūtīto darbu pieņem publicēšanai citā žurnālā, par to nekavējoties jāinformē žurnāls “Strāva”. Pēc pieņemšanas publikācijai žurnālā "Strāva” jebkura pārpublicēšana, neskaitot oficiālās izdevniecībās iznākošās grāmatās, jāsaskaņo ar “Strāvu”, kā arī –  atkārtotajās publikācijās citos medijos jāatsaucas uz pirmpublikāciju.

“Strāvu” interesē dzejas kopas, proza, prozas fragmenti, kritika par jaunākajām latviešu un citās valodās iznākušajām grāmatām, poētiskas vai teorētiskas apceres, kā arī starpžanru teksta darbi. Mēs izskatām arī atdzeju un prozas, dokumentālās prozas, eseju, literatūras teorijas, kritikas un filozofijas tulkojumus, taču jebkura tulkojumu sūtīšanas gadījumā aicinām iepriekš saskaņot ieceres ar redakciju. Priekšroka tiek dota jaunu vai klasisku darbu tulkojumiem, kuri pārstāv latviešu valodā retāk reprezentētu tautu un valodu literatūras, kā arī – kuru autori pārstāv mazāk redzamas sociālas grupas un/vai aktualizē atbildīgumu, aktivitāti, uz taisnīgumu vērstu kritisku domāšanu.

Pirms darbu iesūtīšanas, aicinām iepazīties ar jaunākajiem “Strāvas” numuriem un turēties pie šīm prasībām:

  • sūtījumu vēlams sagatavot kā .doc vai .docx failu;
  • vēlams vienā reizē sūtīt vienu failu kopā ar īsu aprakstu par autoru e-pasta tekstā;
  • publikācijai piedāvāto tekstu lūgums nesūtīt PDF formātā;
  • dzejas publikācija – līdz 300 rindām;
  • prozas vai teorijas publikācija – līdz 60 000 rakstu zīmēm (ieskaitot atstarpes);
  • kritikas publikācija – līdz 30 000 rakstu zīmēm (ieskaitot atstarpes);
  • tiek izskatītas arī ļoti maza apjoma publikācijas;
  • vēlamais, bet ne obligātais, formatējums – divpadsmitais burtu izmērs, vienots šrifts visā dokumentā, 1,0 atstarpe starp rindām;
  • sūtāmajā failā jābūt kopas vai visa darba nosaukumam un pilnam autora vārdam vai pseidonīmam.

Katrs sūtījums tiek izvērtēts individuāli, taču galvenokārt mūs interesē dzeja, kuru, inter alia, raksturo kāda (vai vairākas) no šīm īpašībām: mijiedarbe ar latviešu valodas specifiku; pārsteidzošas, bet pamatotas metaforas; dialogs ar latviešu un pasaules literatūras tradīcijām (tostarp t. s. “mazajām” literatūrām); stilistiskas inovācijas un/vai oriģinalitāte; formas tīrība; akūtu jautājumu aktualizēšana; emocionāls un/vai filozofisks dziļums; transgresīva attieksme pret žanra konvencijām; kritiska vai kā citādi interesanta sazobe ar t. s. universālajām vērtībām.

Tāpat mūs interesē daudzveidīga proza, kurā galvenokārt meklējam formas un satura vienotību. Tas nozīmē, ka tā var būt gan stingri strukturēta, gan arī eksperimentējoša, gan sižetiski negaidīta un spraiga, gan bez sižeta un meditatīva, gan ar spilgtiem un saistošiem tēliem, gan abstrakta, gan vienkārša un neitrāla, gan leksiski bagātīga un stilizēta utt., kamēr vien tā redakcijai šķiet kā māksliniecisks veselums ar jēgpilnu vēstījumu, kas rakstīts mērķtiecīgā, precīzā un attaisnotā valodā.

Tiek izskatīti žanru literatūras darbi.

 

 

 

Atpakaļ uz jaunumiem

Pievieno komentāru

Lūdzu, ņemiet vērā, ka komentāri pirms publicēšanas ir jāapstiprina.